Elektroniczne akty prawne

Elektroniczne akty prawne

Żyjemy w czasach gdzie wszystko jest zmechanizowane. Wszyscy posiadamy smartfony, tablety, laptopy, które znacznie ułatwiają nam życie. Technologia cały czas się rozwija i jeszcze nie raz nas zaskoczy. W związku z szybkim jej rozwojem zmienia się nasze życie a niektóre, wydawać by się mogło, stałe elementy, z czasem odchodzą do lamusa.

E-booki

Powoli wypierane z rynku zostają książki. Coraz częściej można spotkać się z propozycja zakupu w internetowych księgarniach i nie tylko e-booków. Jest to bardzo rozsądne i praktyczne rozwiązanie. Zamiast nosić w torbie kilkukilogramowe książki, wgrywamy plik do naszego smartfona lub tabletu i nie przejmujemy się zbędnym bagażem. Takie rozwiązania są idealne dla osób młodych, zwłaszcza aplikantów, ponieważ non stop mają do czynienia z różnymi ustawami, aktami prawnymi czy kodeksami. Umieszczenie takich plików w świecie wirtualnym ułatwia wyszukiwanie interesujących nas informacji oraz oszczędza nasz czas.

Całe prawo na dysku twardym

Kilka lat temu takie rozwiązania były poza zasięgiem wyobraźni, dziś natomiast są rzeczywistością. Wszystkie niezbędne pozycje można zamieścić w swojej „wirtualnej bibliotece”. Pozostaje tylko pytanie, gdzie można nabyć wirtualne książki.
Istnieje wiele księgarni oferujących sprzedaż e-booków, natomiast są to zazwyczaj książki obyczajowe. Jeśli interesują nas pozycje specjalistyczne, które w wersji e-booków są rzadziej spotykane, trzeba spędzić trochę czasu by znaleźć odpowiednią e-księgarnię.

Na co należy zwracać uwagę przy zakupie e-booków

E-pozycje, które chcemy nabyć musimy na początku dokładnie sprawdzić. W przypadku książek prawniczych, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka elementów. Prawo jest taką dziedziną nauki, która bardzo często się zmienia. Decydując się na nabycie e-pozycji należy sprawdzić rok wydania, by był jak najbardziej aktualny.

Nabywanie książek prawniczych w formie e-booków jest świetnym rozwiązaniem. Częste zmiany w prawie powodują, że nie kolekcjonujemy książek na półkach, które po 2 latach tracą na wartości merytorycznej. Dodatkowo e-booki są tańsze i nie zbierają kurzu.

Dla każdego miłośnika książek, tych materialny i niematerialnych, czekają ciekawe, sprawdzone i zaktualizowane pozycje na stronie: profinfo.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s